URODA 21. Targi Kosmetyczne i Fryzjerskie

Gdańsk, 6-7 października 2018 | AMBEREXPO

TARGI URODA NA CZEWONYM DYWANIE!
21. edycja Targów URODA rozpocznie się w iście oskarowym stylu - pokazem Red Carpet Glow z udziałem finalistek Mistrzostw Wizażu i Stylizacji. I od tej chwili dziać się już będzie non stop, bo imponujący program wydarzeń (ponad 60!) wypełniony jest co do minuty. W trzech halach wystawienniczych gdańskiego centrum AMBEREXPO swoją ofertę zaprezentuje 350 firm i marek z Polski i zagranicy. Warto TU być!

Europejskie trendy - Skandynawia, Rosja, Włochy
Znakiem rozpoznawczym targów URODA jest fantastyczny program. Wszystkich wydarzeń zaplanowanych jest ponad 60. Niezwykle widowiskowo zapowiada się DZIEŃ FRYZJERA (niedziela, 7.10). To kilkugodzinne show na scenie głównej. Największe emocje wzbudzą z pewnością pokazy z udziałem światowej sławy mistrzów. Vazha Mkhitaryan z Rosji (dwunastokrotny mistrz świata we fryzjerstwie i wiceprezydenta CMC) zaprezentuje Fryzury i upięcia haute couture, Antonio Bilancio z zespołem (prezydent CMC) przedstawi Włoskie spojrzenie na nowoczesne trendy, a Finlandia Callisto Group (Alina Pikarewska, Svetlana Kiljunen) zapraszają na pokaz Skandynawskie motywy. Zapowiada się fascynująca, międzynarodowa podróż po fryzjerskich trendach – od zimnej Skandynawii po gorące Włochy! Mistrzowie poprowadzą też warsztaty i szkolenia - Anna Zenkovska: „Projektowanie strzyżeń na podstawie geometrii i anatomii głowy”, a Antonio Bilancio z zespołem - Strzyżenie w stylu Old School oraz stylizacja brody nitką. Wszystkiego o sztuce pielęgnowania i strzyżenia brody dowiemy się w Strefie Barberingu. Tu prezentowane będą kosmetyki i sprzęt do salonów specjalizujących się w strzyżeniu i goleniu. Ekspozycji towarzyszyć będą warsztaty i pokazy najnowszych trendów, które zaprezentuje firma szkoleniowa SUPER BARBER z Wojciechem Karwatem oraz mistrzowie z BARBER EXPERT ACADEMY.

Prestiżowe konkursy, nowe tytuły, nowe kategorie
Silna stroną targów URODA są konkursy fryzjerskie, których w tym roku odbędzie się aż 6 (w 13 kategoriach). A jest o co walczyć! Prestiżowym wydarzeniem będą Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa we Fryzjerstwie СМС Polska Gdańsk Beauty Awards 2018 pod egidą międzynarodowej organizacji Confederation Mondiale Coiffure, rozgrywane w kategoriach damskich: SALON LOOK (modne strzyżenie z modelowaniem), EVENING STYLE (fryzura wieczorowa), BRIDAL STYLE (fryzura ślubna) i w jednej kategorii męskiej: OLD SCHOOL (strzyżenie z modelowaniem). Laureaci Mistrzostw kwalifikują się do kadry narodowej Polski, która będzie uczestniczyła w Mistrzostwach Europy CMC we Włoszech w 2018 roku oraz Mistrzostwach Świata CMC w Japonii w 2019 roku.
Nowością tegorocznych MIstrzostw Beauty Awards 2018 jest konkurencja Full Fashion Look. Zadaniem uczestników będzie przygotowanie stylizacji (całkowitego wizerunku) w tematyce „elegant modern style” . PO raz pierwszy rozstrzygnięty zostanie również fotokonkurs fryzjerski Fotofryz Beauty Awards 2018.
Dla młodych adeptów sztuki fryzjerskiej dwie nowości (przygotowane przez Pomorską Izbę Rzemieślniczą Małych i Średnich Przedsiębiorstw): Ogólnopolski Konkurs Młodych Talentów (fryzjerstwo damskie „Bogini wszechczasów widziana oczami wyobraźni fryzjera”, fryzjerstwo męskie „Bogowie, krezusi widziani oczami wyobraźni fryzjera”) oraz Otwarty Konkurs Męski - Lalka Ken.

Targowe klasyki czyli znane i lubiane :-)
Mocną stroną targów URODA są również konkursy, które już na stałe wpisały się w ich program i cieszą się niesłabnącą popularnością wśród uczestników i publiczności:
  • 12. Konkurs Fryzjerski HAIR DESIGN – skierowany do kreatywnych fryzjerów i stylistów, rozgrywany w dwóch kategoriach - fryzjerstwo damskie i fryzjerstwo męskie, zapraszamy serdecznie do udziału, zapewniamy atrakcyjne nagrody. Ten renomowany konkurs to swoista kuźnia talentów – jego laureaci nierzadko zdobywają tytuły mistrzów na międzynarodowych konkursach.
  • 5. Konkurs Międzyszkolny Open Hair Cup 2019 | Jasna i ciemna strona lalki Barbi. Gromadząca tłumy, zaciekła rywalizacja drużyn reprezentujących szkoły z całej Polski.
  • Otwarty Młodzieżowy Konkurs Fryzjerski (fryzjerstwo damskie - wyciskanie fal na mokro
  • fryzjerstwo męskie - strzyżenia i czesanie fryzury klasycznej). Celem konkursu jest rozwijanie i pogłębianie wiedzy oraz umiejętności uczniów kształcących się w zawodzie.
  • Mistrzowie Urody to uroczysta Gala wręczenia nagród w plebiscycie Dziennika Bałtyckiego. Czytelnicy tego największego dziennika regionalnego wybiorą: Fryzjera Roku, Salon Fryzjerski Roku, Kosmetyczkę Roku, Studio Urody Roku, Stylistkę Paznokcia Roku z poszczególnych powiatów województwa pomorskiego, a także Make up Artist Roku, Linergistkę Roku, Trenera Personalnego Roku, Dietetyka Roku oraz SPA Roku województwa pomorskiego. W tym roku na Gali po raz pierwszy nagrody otrzymają też laureaci z województw kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.
  • Czesanie za uśmiech to akcja charytatywna, która wspiera podopiecznych Hospicjum Pomorze Dzieciom i jednocześnie promuje młode talenty fryzjerskie. Za datki wrzucone do specjalnie przygotowywanych puszek uczniowie szkół zawodowych będą czesali chętne osoby. Bądźmy szczodrzy :)
Po prostu piękne targi!
Targi Uroda rozwijają się bardzo dynamicznie. W tym roku ekspozycja zajmie 12 tys. m2. W trzech halach wystawienniczych AMBEREXPO zaprezentują się producenci i dystrybutorzy: kosmetyków do pielęgnacji kosmetyków do pielęgnacji włosów, twarzy, ciała, kosmetyków profesjonalnych, kosmetyków do użytku domowego, kosmetyki kolorowej, środków do pielęgnacji i zdobienia paznokci, podologii oraz wyposażenia i akcesoriów do salonów. Na wielu stoiskach będzie można skorzystać z bezpłatnych porad, konsultacji i innowacyjnych zabiegów. Najlepsze produkty zostaną nagrodzone Medalami Mercurius Gedanensis.

WARTO TU BYĆ!

https://www.facebook.com/TargiUroda
https://www.instagram.com/targiuroda/
URODA 2018 | www.urodatargi.pl
termin: 6-7 października 2018, 07.10 – sobota, godz. 10.00-18.00 | 08.10 – niedziela, godz. 10.00-17.00
miejsce: AMBEREXPO centrum wystawienniczo-kongresowe, ul. Żaglowa 11, Gdańsk
organizator: Międzynarodowe Targi Gdańskie SA
dyrektor projektu: Dorota Solochewicz ǀ dorota.solochewicz@mtgsa.com.pl ǀ tel. 58 55 49 204, 601 894 332
manager ds. technicznych: Sylwia Klofczyńska ǀ sylwia.klofczynska@mtgsa.com.pl ǀ tel. 58 55 49 344

PARTNERZY: Pomorska Izba Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Euro Fashion, Akademia Paznokcia, Europejska Akademii Estetyki Artystycznej Jolanty Wagner, Szkoła Wizażu i Stylizacji Beaty Małachowskiej Beauty Art, Fale Loki, Koki, Barber Expert Academy, CMC, Fundacja - Federacja Stylistów
SPONSOR GŁÓWNY HAIR DESIGN: firma JBS
FUNDATORZY NAGRÓD HAIR DESIGN – sieć sklepów Fale Loki Koki, Husion
HOTEL PARTNERSKI – Golden Tulip